Janjet.com
Janjet.com
Janjet.comhomeabout
Janjet.comJanjet.comsearchtwitterfacebookinstagramtiktok
Janjet.com
TEAM
Minnehaha United ★ ★  
Redhawks - Minneapolis
Saturday, February 12
Minnehaha United 1 vs. Benilde - St. Margaret's 6 L
Section 6AA Quarterfinal
record: 18-8-0
coach: Dan Berthiaume
section: 6AA
Janjet: 5.192
outside link: MSHSL
notes: Schools: Minnehaha Academy, DeLaSalle High School, Providence Academy, St. Agnes High School, St. Paul Academy and Summit School
SCHEDULE
SCORE SCORE DATE
L Minnehaha United 3 vs Armstrong / Cooper 6 11/12/2021
W Minnehaha United 12 @ Waseca 0 11/13/2021
W Minnehaha United 5 @ Breck 2 11/16/2021
L Minnehaha United 2 vs Two Rivers / St. Paul 6 11/19/2021
W Minnehaha United 9 vs Rochester Century 2 11/20/2021
W Minnehaha United 3 @ Rochester Mayo 2 11/23/2021
W Minnehaha United 6 vs Pine City Area 2 11/26/2021
W Minnehaha United 3 @ Marshall 1 11/27/2021
W Minnehaha United 9 vs Windom 3 12/4/2021
W Minnehaha United 9 vs Fairmont 1 12/11/2021
L Minnehaha United 1 @ Simley 3 12/14/2021
L Minnehaha United 2 vs New Ulm 4 12/17/2021
L Minnehaha United 3 vs Holy Angels 7 12/21/2021
W Minnehaha United 5 vs Albert Lea 4 12/28/2021
W Minnehaha United 11 vs Irondale / St. Anthony 4 12/30/2021
L Minnehaha United 4 @ Two Rivers / St. Paul 8 1/8/2022
W Minnehaha United 5 vs Hopkins/Park 2 1/12/2022
W Minnehaha United 5 @ Austin 1 1/15/2022
W Minnehaha United 6 vs Breck 4 1/18/2022
W Minnehaha United 9 vs Rochester Mayo 0 1/25/2022
W Minnehaha United 8 @ Rock Ridge 3 1/28/2022
W Minnehaha United 6 @ North Shore 1 1/29/2022
L Minnehaha United 0 @ Blake 8 2/1/2022
W Minnehaha United 6 vs Minnesota River 3 2/4/2022
W Minnehaha United 4 vs Visitation 1 2/7/2022
L Minnehaha United 1 @ Benilde - St. Margaret's 6 2/12/2022


Rankings Rankings Class 2A
2021-2022
#TEAMJANJET
1.Andover8.733
2.Edina8.333
3.Minnetonka7.645
4.Holy Family7.607
5.Lakeville South7.500
6.Benilde - St. Margaret's7.393
7.Burnsville7.094
8.Gentry Academy7.032
9.Wayzata7.000
9.Hill Murray7.000
Rankings Class 1A
2021-2022
#TEAMJANJET
1.Warroad7.567
2.Orono7.167
3.Proctor / Hermantown6.767
4.Holy Angels6.500
5.Simley6.385
6.Mound Westonka 6.154
7.South St. Paul5.800
8.Cloquet-Esko-Carlton5.778
9.Duluth Marshall5.720
10.Fergus Falls5.704

ADVERTISEMENTS

Water Legacy

View or print state tournament brackets

Stories
Luverne's Kamryn Van Batavia leads her team on a quest for a third consecutive trip to the state tournament.
JAN
9

Plenty of Kammunition

Luverne’s Kamryn Van Batavia reaches a rare milestone in her record-setting career

by Arnie Hamel