Janjet.com
Janjet.com
Janjet.comhomeabout
Janjet.comJanjet.comsearchtwitterfacebookinstagramtiktok
Janjet.com
TEAM
South St. Paul ★  
Packers
Saturday, February 26
South St. Paul 2 @ Orono 5 L
record: 16-12-2
coach: David Palmquist
section: 4A
Janjet: 5.800
1A ranking: 7
outside link: MSHSL
SCHEDULE
SCORE SCORE DATE
T South St. Paul 2 @ Eastview 2 11/11/2021
L South St. Paul 2 vs Mound Westonka 6 11/16/2021
W South St. Paul 4 @ Cloquet-Esko-Carlton 0 11/19/2021
L South St. Paul 1 @ Proctor / Hermantown 4 11/20/2021
L South St. Paul 0 @ Orono 3 11/23/2021
L South St. Paul 0 vs Warroad 6 12/3/2021
W South St. Paul 3 @ Breck 0 12/7/2021
L South St. Paul 1 @ Hill Murray 2 12/14/2021
W South St. Paul 4 @ Mahtomedi 0 12/17/2021
W South St. Paul 3 @ Hastings 0 12/21/2021
W South St. Paul 2 vs Simley 1 12/23/2021
W South St. Paul 4 vs Hibbing / Chisholm 1 12/29/2021
L South St. Paul 2 vs Woodbury 4 12/30/2021
W South St. Paul 2 vs Roseville 1 12/31/2021
W South St. Paul 4 vs North St. Paul / Tartan 0 1/4/2022
L South St. Paul 0 vs Two Rivers / St. Paul 1 1/7/2022
W South St. Paul 7 vs Chisago Lakes 1 1/8/2022
L South St. Paul 3 @ Minneapolis 6 1/11/2022
L South St. Paul 1 @ Simley 3 1/14/2022
W South St. Paul 4 vs Anoka 1 1/18/2022
L South St. Paul 0 vs East Ridge 1 1/20/2022
W South St. Paul 4 vs Mahtomedi 1 1/21/2022
W South St. Paul 2 vs Hastings 0 1/25/2022
T South St. Paul 2 @ Two Rivers / St. Paul 2 1/28/2022
W South St. Paul 3 @ North St. Paul / Tartan 1 2/2/2022
W South St. Paul 5 vs Two Rivers / St. Paul 1 2/15/2022
W South St. Paul 4 vs Chisago Lakes 2 2/17/2022
W South St. Paul 3 vs Luverne 1 2/23/2022
L South St. Paul 0 vs Warroad 5 2/25/2022
L South St. Paul 2 @ Orono 5 2/26/2022


Rankings Rankings Class 2A
2021-2022
#TEAMJANJET
1.Andover8.733
2.Edina8.333
3.Minnetonka7.645
4.Holy Family7.607
5.Lakeville South7.500
6.Benilde - St. Margaret's7.393
7.Burnsville7.094
8.Gentry Academy7.032
9.Wayzata7.000
9.Hill Murray7.000
Rankings Class 1A
2021-2022
#TEAMJANJET
1.Warroad7.567
2.Orono7.167
3.Proctor / Hermantown6.767
4.Holy Angels6.500
5.Simley6.385
6.Mound Westonka 6.154
7.South St. Paul5.800
8.Cloquet-Esko-Carlton5.778
9.Duluth Marshall5.720
10.Fergus Falls5.704

ADVERTISEMENTS

View or print state tournament brackets

Water Legacy

Stories
Kate Johnson (center) and the Warroad Warriors are primed for a return trip to the state tournament.
FEB
7

Let the games begin!

Section playoffs open in Class 1A, with Warroad looking strong again and a logjam of contenders in Section 5A battling for one spot at state

by JanJet staff